Yörsan – Sokağın Ritmi

Sokağın Ritmi atölyesi M3 Works ekibi tarafından bu sefer de 15 Ağustos 2015 tarihinde Yörsan için gerçekleştirildi. Toplamda 130 kişinin katılım sağladığı etkinlikte ayrıca 2 kişilik eğitmen kadrosu da yer aldı. Yörsan fabrikasında kullanılan her şeyin enstrüman olarak kullanılması ise katılımcıları şaşırttı. Çeşitli peynir kutuları, yoğurt kutuları, süt şişeleri gibi fabrikada her gün görüp kullandıkları eşyalardan çıkan ahenkli müziğe çok şaşıran katılımcılar doyasıya eğlendi.

Sokağın Ritmi atölyesinde eğitmenlerin direktifleriyle birlikte takımlara ayrılan katılımcılar enstrüman olarak kullandıkları malzemeleri aldı. Ellerindeki malzemelerle ne yapacakları hakkında bir fikirleri olmayan katılımcılar eğitmenlerin onları yönlendirmesiyle aslında hiçte yabancı olmadıkları o malzemelerden çıkan ritmik müzikle birlikte keyiflenmeye başladılar. Her gün gördükleri ve kullandıkları eşyalara farklı gözlerle bakmayı öğrenen katılımcılar bu duruma oldukça şaşırdı. Aynı zamanda çıkardıkları seslerin ahenkli olması gerektiğini anlayan katılımcılar takım çalışmasının öneminin farkına vardı. Böylece bir elin nesi var iki elin sesi var atasözü tekrardan doğrulanmış oldu. Bir süre sonra birlikte hareket ettikçe gürültü değil de ahenkli bir ses çıkmaya başladı. Birlikte hareket etmenin farkına varan grup aktiviteden daha fazla keyif almaya başladı. Verimli olmanın düzgün ses çıkarmanın yanı sıra birlikte hareket etmeye ve aynı anda ses çıkarmaya bağlı olduğu daha çok anlaşıldı.

yorsan-sokagin-ritmi (1) yorsan-sokagin-ritmi (2) yorsan-sokagin-ritmi (3) yorsan-sokagin-ritmi (4) yorsan-sokagin-ritmi (5) yorsan-sokagin-ritmi (6) yorsan-sokagin-ritmi (7) yorsan-sokagin-ritmi (8)